1. Konferencja Bethesda Softworks

 

Nikt z nas nie spodziewał się tak świetnej konferencji w wykonaniu Bethesdy. Wkroczyli na scenę z wielką pompą pokazując masę contentu ze swoich gier. Zaprezentowano obszerny materiał z nowego Dooma oraz Fallouta 4. W zasadzie ta ostatnia produkcja pozamiatała konkurencję już na starcie. Ubóstwiam konkrety i pokaz gameplayów z gier niżeli przegadane konferencje o niczym. W końcu dane mi było ujrzeć jak prezentuję się w ruchu nowy Doom. Moim zdaniem gra wypada nieźle, nadal trzyma się konanu serii przy tym stała się bardziej dynamiczna. Niemniej nadal jest to oldschoolowa strzelanka w dawnym stylu, ze zbieraniem apteczek. Wizualnie Doom napędzany przez nowy silnik iD Tech 6 wygląda całkiem nieźle, Mimo wszystko najwazniejższą produkcją konferencji Bethesdy była obszerna prezentacja Fallouta 4. Fani długo czekali na zapowiedź tej kultowej kontynuacji i w końcu się doczekali.
Pokazali konkrety i masę gamepla'ów z nowego Dooma i Fallouta 4. W końcu dane było mi ujrzeć jak prezentuję się nowy Doom w akcji. Moim zdaniem dobrze, że nadal trzymają się kanonu serii i będzie to oldschoolowa strzelanka w starym dobrym stylu ze zbieraniem apteczek. Gra będzie napędzana przez iD Tech 6 i wygląda to całkiem nieźle, oby działał lepiej niż nieszczęsny Rage. Kolejną arcyważną produkcją był pokaz Fallouta 4. Fani długo czekali na zapowiedź klutowej kontynuacji. Zdecydowanie jest to pretedent do miana gry targów i najważniejsza gra spod skrzydeł Bethesdy Softworks.

 

2. Konferencja EA

 

Bezsprzecznie najsłabsza konferencja na targach, jak zwykle przegadana i zasypana informacjami o grach sportowych. Mimo, że przez cały czas jej trwania można było usnąć mocnym akcentem na sam koniec był przez wielu bardzo oczekiwany gameplay Star Wars Battlefront od Dice. I powiem jasno, gra wygląda fenomenalnie. Pomimo wyreżysoerownych scen warto było czekać do końca i zobaczyć jak prezetentuję się nowa marka od Dice. Gra wygląda oszałamiająco na silniku Frotbite, a samo udźwiękowienie odwzorowanie tego klimatu z Gwiednych Wojen to majstersztyk. Mam nadzieje, że Dice nie zniszczy tej gry toną błędów jak to było w przypadku Battlefielda 4. Inną ciekawą pozycją był Mirror Edge: Catalyst.

 

3. Konferencja Ubisoft

 

Ubisoft nie zawiódł i również zaprezentował sporo materiałów ze swoich gier i w tym zapowiedział kilka nowych tytułów. Oczywiście na początek nie mogło zabrknać pokazu nowego Assassin's Creed: Syndicate. Szczerze powiedziwaszy ten tytułow niczym świeżym nei zaskakuję, wygląda identycznie jak poprzednie części tylko tyle, że usadzony został w nowej epoce z nowym bohaterem. Graficznie ani też klimatem nowy Assassyn nie zachwyca przynamniej mnie nie ujął. Wygląda fajnie tak samo jak Unity, a walki gangów w Londyńskich dzielnicach mnie jakoś do siebie nie przekonuje. The Division już prędzej do mnie przemawia, tyle ,że wraz z oczekwianiem na tą grę pompa wyrąźnie spada. To jeden z tych tytułów w który już bym chciał zagrać o tej produkcji już sporo wiemy. Downgrade od czasów pierwszej prezentacji jest nadto widoczny. Rainbow Six: Siege sporo materiałów przedstawiono, mimo wszystko mam mieszane uczucia do samej gry. Mało przypomina pierwsze części, a sama produkcja wydaję się być adresowana do tych co mają zgranych znajomych, Tegoroczne targi E3 podsmuować można dwoma słowami - istna rewelacja. Dawno nie przeżywałem tak wielkiej ekscytacji podczas oglądania kolejnych konferencji. Oczywiście nie wszystkie z nich były tak porywające, niemniej powinny zadowolić każdego fana gier. Pokazano masę materiałów z gier, zapowiedziano sporo tytułów i powiedziano o nadchodzących produkcjach sporo konkretów przy tym ujawniając daty premier. Jak dla mnie bomba, E3 2015 udowodniły, że starania producentów gier przyciagają rzesze fanów. Szkoda, że nie wszyscy wielcy wydawcy byli obecni na tegorocznych targach, a konfencja Bethsdy powinna być idealnym przykładem tego jak należy przeprowadzać konferencje. Oby więcej było takich w wydaniu Bethesdy Softworks.

 

O to moja lista top5 największych gier targów.


1. Deus Ex: Mankined Devided

2. Fallout 4

3. Star Wars: Battlefront

4.

5. Ghost Recon: Wildlands

 

Kontakt:

GG 8767038

Email: kamil89pl@wp.pl

Moja specyfikacja PC:

CPU: Intel Core i7 7700K 4.5 Ghz

MOBO: MSI Z270 Krait Gaming

GPU: MSI GTX 1060 Gaming 6G

RAM: 16 GB RAM DDR4 3200 MHZ

PSU: Silentium PC L1 Vero 600W

OS: Windows 10 Home Premium