Podsumowanie najważniejszych wydarzeń z tego tygodnia związanymi z grami komputerowymi.

 

 • Już 19 lutego wystartują otwarte beta testy gry The Division na PC. Potrwają do 21 lutego, zaś pliki instalacyjne będzie można pobrać już 16 lutego. Zobaczymy nową misję fabularną oraz sporo zmian w strefie Dark Zone, ciekawsze nagrody za udane misję i większą ilość skrzyń. Brzmi obiecująco!
 • Lada moment nadjedzie nowy Need For Speed w wersji PC od studia Ghost Games, twórców poprzedniego Nfsa Rivals. Zadebiutuje 17 marca. Owy tytuł będzie wspierał rozdzielczość 4K wraz z manualną skrzynią biegów. Podrasowano jakość oprawy wizualnej względem konsol nowej generacji PS4 i XboxOne, a także zapowiedziano pełne wsparcie dla kierownic od popularnych producentów. Wszystko to ma zachęcić do zakupu udoskonalonej gry na komputery osobiste.
 • Nowy Doom według twórców ma zaoferować 13 h rozgrywki, ale to też zależy od wybranego stopnia trudności. Wynik całkiem dobry, zważywszy na fakt, że jest to gra w której głównie się strzela i posyła coraz to nowo pojawiające się demony do piekła. A dochodzi jeszcze do tego całkiem rozbudowany tryb multiplayerowy, który wydłuży żywotność tej zacnie zapowiadającej się produkcji.
 • W tym tygodniu odbyła się premiera nowego dodatku do gry Dyigh Light zatytułowanego ''The Folllowing''. Bardzo ciepło przyjętego przez graczy i środowisko recenzenckie z całego świata. Rozszerzenie jest ponoć ciekawsze pod względem fabularnym od podstawki i oferuję dwa zakończenia. Zaimplementowano do świata gry również możliwość kierowania pojazdami co stanowi nowość w serii.
 • Chodzą plotki, że tegoroczna Fifa otrzyma story mode to byłoby całkiem dobre rozwiązanie dla osób lubiących tryb kariery w fifie.
 • W zeszłym tygodniu odbyły się zamknięte testy na konsole XboxOne w Hitman i Homefront: The Revolution. Premiera nowego Hitmana już 11 marca, zaś nowy Homefront ma się ukazać w połowie maja. Póki co jest multum materiałów w sieci z obu gier. Zapowiada się gorący wysyp tytułów na wiosnę.
 • Activision podał swój plan wydawniczy przy okazji zapowiadając duży dodatek do Destiny oraz Destiny 2 na 2017 rok. Na tym nie koniec, albowiem pod koniec roku ma się ukazać kolejna część Call Of Duty tym razem od studia Infinity Ward. Rok bez Call of Duty to rok stracony :)
 • Ekipa z Ubisoft także nie próżnuję i podała listę gier, która ukaże się do końca 30 marca 2017 roku. Już niebawem bowiem w tym miesiącu zadebiutuje na konsolach nowej generacji Far Cry: Primal ( na PC w marcu), następnie na wiosnę For Honor, Ghost Recon: Wildlands oraz South Park. Lecz w tym roku nie otrzymamy wielkiej opowieści w uniwersum Assassin's Creed. Za to wyjdzie gra o pewnym hakerze, nie trudno się domyślić jaka, będzie to Watch Dogs 2!
 • Titanlfall 2 zadebiutuje pod koniec tego roku, a najpóźniej na początku przyszłego. Ekipa z Respawn Entertaiment zaoferuję bardziej dopracowany tryb sieciowy oraz kampanię z prawdziwego zdarzenia. Czekamy!
 • Gra Ubisoftu For Honor ma być bardziej niszową produkcją aniżeli przeznaczonego dla masowego odbiorcy jak seria Far Cry czy Watch Dogs. Szykuję się alternatywa dla Dark Souls 3?
 • Pora teraz na news dnia! Quantum Break oficjalnie pojawi się na PC 5 kwietnia tego samego dnia co wersja na XboxOne. Ujawniono przy tym kosmiczne wymagania sprzętowe.

 

Minimalne:

Intel Core I5 4460 lub AMD FX 6300

8 GB RAM

2 GB VRAM GTX 760 lub AMD Radeon R9 260X

HDD: 55 GB

Windows 10 oraz DirectX12

 

Rekomendowane:

Intel Core I5 4490 oraz odpowiednik AMD

16 GB RAM

4 GB VRAM GTX 970 lub AMD Radeon R9 390

 

Konfiguracja "Ultra"

Intel Core I7 4490 lub odpowiednik AMD

16 GB RAM

6 GB VRAM GTX 980 TI lub AMD Radeon R9 Fury X

 

 

Wymagania jak widać są kosmicznie duże, nieadekwatne do poziomu oprawy wizualnej jaką można zaobserwować na materiałach z tej produkcji jakie krążą w sieci. Niemniej Microsoft powoli rezygnuję z czasowej ekskluzywności na rzecz promocji nowego systemu Windows 10. Zresztą nowy Tomb Raider bardzo szybko stracił status gry, która mogłaby zachęcić do zakupu konsoli Microsoft - XboxOne. Lecz wydaję mi się, że ma to główny związek z promowaniem Windowsa 10. Także Quantum Break nie trafi na Steam, jedynie dostępny w Windows Store. Kupisz grę na Xbox One, a otrzymasz za darmo wersję PC - czyżby nowa polityka Microsoftu?

 

 • W dniach od 19 do 21 lutego w Krakowie odbędzie się Cracow Game Spot, patronem imprezy jest miasto Kraków. Miejscem pojedynków znanych graczy będzie główny budynek Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ulicy Podchorążych 2. Odbędą się się m.in. turnieje w następujacych grach : Fifa 16, Counter Strike: Global Ofensive oraz konkurs cosplayowy. Zatem szykuję się prawdziwe święto graczy właśnie w Krakowie.

 

Kontakt:

GG 8767038

Email: kamil89pl@wp.pl

Moja specyfikacja PC:

CPU: Intel Core i7 7700K 4.5 Ghz

MOBO: MSI Z270 Krait Gaming

GPU: MSI GTX 1060 Gaming 6G

RAM: 16 GB RAM DDR4 3200 MHZ

PSU: Silentium PC L1 Vero 600W

OS: Windows 10 Home Premium