Konferencja EA Play w tym roku mnie bardzo mocno rozczarowała. Była niemiłosiernie nudna, obdarzona dużą ilością gadania o przechwałkach i wsłuchiwaniu się w opinie społeczności graczy oraz mniej ekscytującymi mnie pokazami gier stricte sportowych w dodatku ze znikomą zawartością gamaplayów. Dlatego celowo pomijam Madden NFL 18, który w Polsce nie jest zbyt mocno popularny. Następnie zaprezentowano w końcu coś ciekawszego, bo nowe rozszerzenie do Battlefield 1 pod nazwą "W imię Cara".

 Główną atrakcją dodatku mają być kobiety w roli żołnierzy. Będą uczestniczyć w bitwach na 8 nowych mapach na terenie Rosji. Momentalnie zrobiło się ciekawie, lecz szybko zgaszono promyk nadziei na ciekawsze tytuły.

 

 

Momentalnie zrobiło się ciekawie, lecz szybko zgaszono promyk nadziei na ciekawsze tytuły. Zaprezentowano kolejną odsłonę FIFY, FIFA 18 z ambasadorem Ronaldo. Jak zwykle dużo gadania z małą ilością gameplaya. Nie pokazali żadnego konkretnego fragmentu z rozgrywki, jedynie 2 trailery, pierwszy ukazujący nową technologią wykorzystaną przez EA Sports, Motion Technology – czyli odtworzenie stylów gry najlepszych piłkarzy i zespołów, przemodelowane animacje, nowe celebrowanie bramek piłkarz pod biegający do kibiców na trybunach, drugi  zaś skupiający się  na kampanii, czyli The Journey Return, który zdobył zaufanie graczy w tamtym roku i w tym również powróci!  I  w zasadzie nic więcej się nie dowiedzieliśmy o nowej kopance od Elektroników. Niemniej tasiemiec piłkarski spod szyldu EA, stawia na mniej inwazyjne i spektakularne zmiany, a bardziej na lekką ewolucję i dopracowanie elementów z FIFY 17, czekam na więcej informacji.

Teraz coś dla fanów szybkiej jazdy bez trzymanki po bezdrożach, czyli prezentacja nowego Need for Speed Payback. Natychmiast zrobiło się hipstersko, bo całą prezentację zainicjował yotuber niepotrafiący ukryć swojego podniecenia nowym dziełem od EA. Po chwili jednak wszystko wróciło do normy za sprawą producenta gry i zrobiło się ciekawie, bo zaprezentowano konkretny zwiastun przedstawiający efektowną rozgrywkę z dużą ilością akcji, wyścigów, pościgów rodem z filmów Szybcy i Wściekli.  Nowością w tej odsłonie mają być efektowne bitwy samochodowe, niemniej wszystko to przypomina NFS: Rivals.

 

 

 

Nadeszła pora na pierwszą niespodziankę, mowa tutaj o A Way Out, punkt zwrotny i najmocniejszy moment całej konferencji. To nowy projekt autorów Brothers - A Tale of Two Sons. To gra stricte kooperacyjna, przygodowa z realistyczną oprawą graficzną. Kluczowa będzie tutaj współpraca poczynań dwójki bohaterów, którzy próbują wydostać się z więzienia. Wygląda to bardzo intrygująco i może być to niezła zabawa z myślą o zabawie kooperacyjnej. Warto zerknąć na gameplay.

 

Po chwili kolejne mocne uderzenie, a mianowicie zapowiedź nowego IP od studia BioWare, które ostatnimi czasu nadszarpało swoją pozytywną opinię o firmie wśród graczy wydaniem niedopracowanego ME: Andromeda. Niemniej jednak takiej zapowiedzi się raczej nikt nie spodziewał. Tajemnicze Anthem zaprezentowano w formie bardzo krótkiego teasera. Gra w klimacie science- fiction, hulająca na silniku Frostbite. Trąci to mocno Mass Effect, więc może małe przeprosiny za wpadkę?

Kolejna mało ekscytująca propozycja, czyli NBA Live 18, która de facto prezentuję się od strony graficznej zacnie, ale w Polsce zarówno marka NBA jak i Madden nie jest zbyt popularną serią. Przechodzimy dalej. Na sam koniec pozostawiono prawdziwy deser, czyli Battlefront II. Długi gameplay z trybu wieloosobowego nie porwał tak publiki jak śliczna prezenterka, która rozpoczęła reklamowanie Battlefront II. Powracając do samej gry, nie pokazano rozgrywki z kampanii i nie wspomniano zupełnie nic nowego o fabule, skupiając się jedynie na nowym trybie w multi, a sama mechanika w multi wygląda bardziej na ewolucję niż rewolucję. Gra wizualnie wygląda fenomenalnie, ale z powodu kampanii o której jeszcze nadal mało wiadomo, pokaz nie był tak emocjonujący i ekscytujący jak sobie wyobrażałem. I to tyle, mało konkretów, trailery nie pokazujące za wiele, za dużo gier sportowych. Jednym słowem - rozczarowanie. Spodziewałem się większego show po EA, a dostałem długi wywód o grach sportowych, choć konferencja okraszona w dwie niespodzianki nie spowodowały, że oglądałem całą konferencje z wypiekami na twarzy. Generalnie nie było tragedii, ale mogło być sporo lepiej, tak się jednak nie stało.

 

Kontakt:

GG 8767038

Email: kamil89pl@wp.pl

Moja specyfikacja PC:

CPU: Intel Core i7 7700K 4.5 Ghz

MOBO: MSI Z270 Krait Gaming

GPU: MSI GTX 1060 Gaming 6G

RAM: 16 GB RAM DDR4 3200 MHZ

PSU: Silentium PC L1 Vero 600W

OS: Windows 10 Home Premium