Targi E3 2017 już za nami pora podsumować tegoroczne konferencje największych wydawców. Działo się, oj działo, ale niekoniecznie E3 2017 przejdzie do historii, czy też utkwi w naszej pamięci jako coś spektakularnego. Zabrakło mocniejszych zapowiedzi, niespodzianek, aczkolwiek takowe były, ale nie takie na jakie liczyliśmy. Niemniej było kilka pozycji, które utkwiły w naszej pamięci i będziemy oczekiwać na ich dalsze prezentację i informacje. A teraz pozwólcie omówić moje subiektywne typy, czarne konie na konferencjach E3 2017.

 

Najlepsza konferencja na E3:

 

W tym roku w moim odczuciu najlepiej wypadła konferencja Microsoftu.  Przede wszystkim cena w stosunku do możliwości nowej konsoli Xbox One X ( znana wcześniej jako projekt Scorpio),  która mocą obliczeniową deklasuję PlayStation 4 Pro i ma gwarantować piękną jakość w prawdziwym 4K w nadchodzących grach, aczkolwiek mam do tego pewne uzasadnione wątpliwości czy każdą produkcję pociągnie w tym przysłowiowym 4K. Gra może być przy najbardziej wymagających scenach skalowana do nieco niższej rozdzielczości żeby zachowała odpowiednią płynność. Niemniej i tak spora moc drzemie w Xbox One X. Poza technikaliami pokazano naprawdę sporo ciekawych gier, nie było prawdziwego boom w postaci zapowiedzi Red Dead Redemption 2, ale bez tego też było emocjonująco do samego końca. Zapowiedziano m.in. Metro Exodus, który zwalił mnie z nóg graficznie oraz gęstym klimatem, do tego produkcja ma być mniej liniowa, oferując większą swobodę. A na sam koniec pokazano spory gameplay gry od BioWare, czyli fenomenalnie wyglądające action RPG, mowa o Anthem. Tytuł stricte kooperacyjny z elementami MMO z rozbudowaną fabułą, zapowiada się niesamowicie. Nie wspominając o tym, że na tym samym silniku Frostbite deklasował wizualnie Andromedę w każdym szczególe, a mimika twarzy bez zarzutu. Tytuły wyświetlane były w imponującej rozdzielczości 4K, dzięki czemu pokazywane gry zyskały na niesamowitym wyglądzie i doskonałej ostrości dzięki zastosowaniu techniki  HDR. Pokaz możliwości przyszłej konsoli należy uznać za udany. Bardzo udana, treściwa konferencja, która ani chwili nie nużyła. Zabrakło może kilku kluczowych zapowiedzi i gier, ale i tka było nieźle.

 

 

Moja osobista gra targów. Naprawdę bardzo ciężko wskazać na jeden konkretny tytuł, osobistego faworyta, ale jak miałbym wybierać byłby nim Metro Exodus. Uwielbiam to uniwersum oraz poprzednie odsłony, a usłyszawszy o większym nacisku na nieliniowość, eksplorację przy tym poziomie grafiki zaprezentowanym na materiale to tytuł rozbudził moje oczekiwania, pragnienia i nadzieje na najbardziej klimatyczną przygodę w świecie zaszczucia w postapokaliptycznym wizerunku Rosyjskiego Metra. Oby więcej tak dobrych zapowiedzi było na kolejnych targach. 

 

Moją uwagę również wzbudziła zapowiedź nowego IP. Anthem to świetnie wyglądająca i obiecująca gra od studio głównego BioWare! Być może ten tytuł zmaże złe wrażenia po nierównej Andromedzie. Klimat science- fiction, action RPG z rozbudowanym modułem kooperacyjnym, oby to się tym razem udało. Niemniej do produkcji BioWare trzeba podchodzić z dystansem, ale ten pokaz nowej gry się im bardzo udał, wręcz oczarował.

 

Moje oczy zwrócone były w stronę Assassin's Creed: Origins ze względy na umiejscowiony setting gry w starożytnym Egipcie w czasach panowania Kleopatry. Wychodzi na to, że po dwóch latach przerwy, seria powróci na właściwy tor, triumfalnie niczym Ezio z dwójki i wszystkie te zmiany tchną nowego ducha w najpopularniejszą markę Ubisoftu. Wszystko wskazuję na to, że w tym roku otrzymamy porządnego Asasyna na miarę dwójki. A sam tytuł zyskał na elementach RPG, przybliżając produkcję do gier pokroju Wiedźmin 3 czy Dark Souls. Niemniej nowy AC wywarł na mnie spore wrażenie i bynajmniej bardzo pozytywne. Czekam na premierę!

 

Również nowy Spiderman zapadł mi w pamięć, szkoda jedynie, że jest to exclusive czasowy na wyłączność Sony. Ale sama gra wygląda kapitalnie zwłaszcza miasto oraz płynność poruszania się bohatera. 

 

Spodziewałem się większej ilości pokazywanych gier oraz niektóre prezentacje mnie zawiodły. Far Cry 5 wygląda jak 4.5 ze znikomą ilością zmian, Battlefront 2 w multi nie błyszczy, skrywając niejasną przyszłość kampanii singpelyerowej, a deweloperzy od EA boją się pokazywać swoje gry na żywo, więc tym samym nie są ich pewni co do jakości.

 

Kontakt:

GG 8767038

Email: kamil89pl@wp.pl

Moja specyfikacja PC:

CPU: Intel Core i7 7700K 4.5 Ghz

MOBO: MSI Z270 Krait Gaming

GPU: MSI GTX 1060 Gaming 6G

RAM: 16 GB RAM DDR4 3200 MHZ

PSU: Silentium PC L1 Vero 600W

OS: Windows 10 Home Premium